Prečo nakupovať od nás a čo je WonderHedge® certifikát?


Investícia do živého plotu je dlhodobou záležitosťou. Živý plot nesadíme na dobu 2-3 rokov, ale cieľom je, aby sme sa aj po 20-30 rokoch mohli tešiť z udržiavaného, hustého, zeleného plotu.

Čo môže byť horšie, ako vysekať 4-5 ročné rastliny z dôvodu ich napadnutia chorobou, (len  preto, že pochádzali z nekvalitných sadeníc)  a pestovanie živého plotu začať od znova?

Pri kúpe sadeníc si dávajte pozor na nasledovné faktory:


1 ) Dôveryhodný zdroj sadeníc

V Slovenskej republike si jedine na tejto stránke môžete objednať sadenice zázračného plotu priamo od najväčšieho pestovateľa tejto rastliny v EU. Jedine nami ponúkané sadenice majú certifikát WonderHedge® a boli vypestované podľa prísnych technologických požiadaviek.

2 ) Skladovanie a preprava

Najviac môže poškodiť sadenice neodborná preprava a skladovanie.
U nás máte istotu, že sadenice zázračného plotu putujú od pestovateľa priamo k Vám! Pri preprave neexistuje žiadna zastávka sprevádzaná  skladovaním v neadekvátnych priestoroch.  Rastliny Vám odborne zabalia priamo v skladoch pestovateľa a do pár dní ich máte doma.

3) Zdravotná nezávadnosť a posilnená imunita sadeníc

WonderHedge® technológia predstavuje 17 krokový postup vyvinutý počas 10 ročnej histórie. Nakoľko túto rastlinu dodávame do 15 krajín EU a do Kanady, dodržiavanie prísnych noriem pestovania je pre nás nevyhnutné – to sa však nedá tvrdiť o malých miestnych pestovateľoch.

Tu by sme mohli podrobne vymenovať jednotlivé zložky WonderHedge® technológie, ale teraz spomenieme len tie 3 najdôležitejšie:

3.1 ) Ochrana proti hnilobe koreňov

Jednou z najdôležitejších úloh je ochrana sadeníc pred koreňovou hnilobou. Táto zákerná plesňová choroba napadá koreňovú sústavu rastlín v ich ranom veku.

Najhoršie je, že plesňové spóry sa nedajú všimnúť a rastliny bez obáv vysadíte. Až neskôr zistíte, že niektoré rastliny sa nevyvíjajú tak, ako ostatné.

Dôsledkom choroby im totiž zhnijú najprv tenšie korene a následne aj tie hrubšie. To, že rastlina má totálne zničenú koreňovú sústavu zistíte až po jej úplnom vyschnutí a odstránení z pôdy. Lenže Vaša pôda sa medzičasom kontaminovala a už žiadna iná rastlina nebude v bezpečí v takto nakazenej pôde. Vďaka nezodpovednému prístupu sa môže nakaziť celá Vaša záhrada!

A ) Chemická ochrana
Práve preto je ochrana sadeníc aj pred touto chorobou nesmierne dôležitá. Rastliny u nás v rámci  WonderHedge® technológie sú podriadené viacnásobnej chemickej ochrane koreňov  kontaktným, aj systémovým účinkom.

B ) Sterilné prostredie ako v nemocniciach
Ešte účinnejšou metódou sterilizácie rastlín je ozonizácia vysoko účinným UV žiarením.  Všetky naše skladové priestory sú vybavené generátormi ozónu a sadenice  sú niekoľko krát ošetrované. Ozonizácia je úplne bezpečná, nezávadná a vysoko účinná sterilizačná technika, ktorá chráni aj zdravie pacientov napríklad i v operačných sálach  nemocníc.

 

3.2 ) Imunizácia - zvýšenie odolnosti rastlín

Tak ako je dôležité posilňovanie imunity našich detí, je potrebná aj imunizácia rastlín. Takto posilnené rastliny sú odolnejšie proti poveternostným podmienkam, ich rast je stály a rovnomerný.


Zvyšovanie imunity začíname už v rannom štádiu vývoja sadeníc a to viacnásobnými kontrolovanými výkyvmi teploty v rozmedzí prísne stanovených hodnôt. Tento postup je možné vykonať len v priestoroch (rastlinných škôlkach), ktoré sú vybavené chladiacim a vykurovacím zariadením.


3.3 ) Balenie a preprava
Pri dodávaní  rastlín s voľným korením je okrem správnej technológie balenia nesmierne dôležitý aj správny čas prepravy a doručovania rastlín. Rastliny môžeme bezpečne prepravovať len v stave vegetačného pokoja – spánku. To znamená v stave, keď rastlina má opadané listy. Akonáhle sa počasie oteplí a na rastline sa objavia prvé listy, preprava sa pre nich stáva nebezpečnou.

Vďaka 10 ročnej skúsenosti a WonderHedge® technológie v našich priestoroch dokážeme rastliny bezpečne udržiavať v stave vegetačného pokoja.


Samozrejme tieto technológie nie sú lacné, ani jednoduché. Ale iba vďaka nim Vám môžeme poskytnúť maximálnu, 100% záruku na ujatie a zdravý rast dodaných sadeníc.


Ako najväčší pestovatelia a dodávatelia tejto rastliny v EÚ sa snažíme o neustále zlepšovanie a usilujeme sa o to, aby ste z Vášho živého plotu mali dlhodobú radosť a my sme zase zachovali naše dobré meno.